Gergi tavan nasıl yapılır, bu dekor uygulaması uzmanlık isteyen bir konudur. Gergi tavan uygulaması; tavana mimari alanda farklı estetik bir görünüm veren, düz yüzeyler oluşturan tavan kaplaması olarak tanımlanmaktadır. Gergi tavan sistemi duvara ya da tabana uygulanabilir. Gergi tavan sistemi avantajları olarak estetik görüntüsünün yanı sıra mekana aydınlık bir hava vermesi açısından farklılık yaratır. Toz tutmayan özelliğinden dolayı da özellikle kimyasal ürünlerle temizlemeye ihtiyaç duyulmaz, nemli ve pamuklu bez yeterlidir. Gergi tavan montajı son derece pratik bir işlemdir, tamir ve tadilat durumlarında da basitçe sökülüp tekrar takılabilme özelliği vardır. Isı ve ses yalıtımına katkısı da dikkat çekicidir.

Gergi tavan nasıl yapılır? Montajı esnasında özel olarak işleme istinaden üretilmiş profiller kullanılır. Duvara bu profiller yerleştirilir. Sonrasında esnek kaplama malzemeleri ısıtılıp genleştirilmesi sağlanır ve profile takılır. Soğumaya bırakıldıktan sonra gerekli genleşme söz konusu olur ve istenilen şekil itibari ile yerleşmiş olur. Gergi tavanlar bir alan ya da mekan olsun doğru hedeflenmiş ise çekicilik kazandıran detaylardır. Sayesinde sergilemek istenen her ne ise dikkatler bu yöne çekilebilir. Mesela mağaza içlerinde kullanım esnasında aydınlatma renk seçenekleri üzerinde oynanması halinde bu müşterinin gözüne çarptırılabilir.

Modern tasarımlar her zaman için görsellik ve teknolojinin birleşimi olarak farklı bir kimlik kazanır. Bu tarz görüntüler genelde büyük AVM’lerde tercih edilir ki, mekan dikkat çekici yanları ile kişilerin nezdinde farklı bir seçenek olarak kalabilmesidir. Günümüzde artık gergi tavan uygulamaları modern mimaride mucize bir görüntü olarak tanımlanmaktadır. Uygulanan form her yerde farklı bir tasarım haline geldiğinden kişisel zevkler anlamında da şekillenir. Bu demek oluyor ki; beklentileri fazlasıyla karşılayan bir sistemdir.

Gergi tavan nasıl yapılır? Gergi tavanlar koridor aydınlatmalarından mağaza içlerine kadar geniş bir yelpazede sunulan seçenekleri ile garanti süresi çok uzun bakım ve onarım açısından sıfır sorunla; mekanı güzelleştirmede ve şıklaştırmada büyük payıyla var olan bir görsel şovdur. Evler yorucu bir gün sonrası bir nefes almak rahatlamak için olan alanlardır. Bu alanlarda da ufak dokunuşlarla hareketlendirme ev üyeleri açısından ruhsal bir zenginliğe dönüşecektir. Unutulmamalıdır ki; göz alıcı ayrıntılar her zaman aranılan, ihtiyaç duyulanlardır. Bulunulan mekanları da özel hale getirebilmek kişinin kendi inisiyatifidir.

Siyah Renk İle Gergi Tavan Konsepti

Siyah her zaman asaletin rengi olmaya adaydır. Siyah tonu gergi tavan ürünleri ile ve fiber optik aydınlatmalar sayesinde de evde bambaşka bir ortam yaratmaya adaydır. Siyah rengi evde boğucu sıkıcı bir ortam yaratır fikrinin aksine siyah tavan özelliği mekanda derinlik kazandırır.

Çocuk Odasında Gergi Tavan Ürünleri

Çocuk odasında tavanlarda renkli çizgi karakterlerle bezenmiş ve ışıklandırılmış bir gergi tavan sistemi her zaman için farklılık yaratır. Çocuk sağlıklı ışık alır, eğlenceli bir tasarım eşliğinde odasının keyfine varır.

Gergi tavanların kullanım alanlarına son derece çeşitlidir. Bir hastane, klinik ya da muayene için aydınlatılma ve hijyen en önemli iki husustur. İşte bu hususlar doğrultusunda seçim bazında yer alan gergi tavanlar en iyi malzeme olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Temizlik konusunda aşırı hassasiyet gerektiren bir kir birikme durumu yaşanmadığından hijyen açısından da olumlu bir seçenektir. Son zamanlarda Barisol gergi tavan uygulamaları kullanım açısından hayli artış göstermiştir.

Artık teknoloji ile yaşayan bir toplum olarak her değişime aynı anda ve aynı hızla ayak uydurmanın verdiği yaşam tarzı ile gelen her yeniliğe açız misali kendini kaptırma dönemindeyiz. İşte bu noktada bu sisteme de çok kısa zaman zarfında ayak uyduruldu, benimsendi, diğer gergi uygulamalarından ayıran geniş ürün yelpazesi ve kurulumundaki hızlılık sebebi ile seçimlerde öncelik tanınmaya başlanmıştır. Bir mekanda otururken gökyüzünü seyrediyormuşçasına var olan bir tavan, ya da bir evde bir akvaryum görüntüsü tercih edilmiş tavan her zaman için farklılık yaratan özelliklerdir.

Hazır Gergi Tavan Nasıl Yapılır

Hazır gergi tavanlar evlerde, iş yerlerinde kullanılabilen pratik modeller olarak sınıflandırılır. Bu tavanlara led aydınlatma sistemi de yine hazır olarak eklenip direk mekanda kullanıma hazır hale getirilir. Bu sayede gergi tavan nasıl yapılır sorusu da cevap bulur.

Gergi Tavan Uygulamalarında Kullanılması Gereken Led Işıklar

Gergi tavanlarında led uygulaması önemli bir konudur. Kullanılacak olan aydınlatmanın kalite seviyesi önem taşır. Eğer tavan ürünü baskılı türden seçilmişse aydınlatma soğuk beyaz ışıkla olmalıdır. Bunun nedeni baskı görselinin kalitesinin bozulmamasıdır. Aydınlatma için mekanın güneş ışığını alma durumu, hangi seviyede ışık alma ihtiyacı olduğu belirlenmelidir.

Gergi tavan sistemleri, tavan güzelleştirme alanında üretilmeye başlanmış bir sistem olup zaman içerisinde teknolojik boyutunun ilerlemesi ile birlikte çok daha genişleme göstermiştir. Her daim yeniliğe açık olan bu ürün ve dolayısıyla hizmet İstanbul gergi tavan kapsamında ve tüm ilçelerinde üretim ve hizmet açısından faaliyettedir. Bu görsel güzellik kuşkusuz deneyim ve tecrübe gerektiren bir hizmet olup bunu paylaşma açısından her zaman farklılığı yaşatma açısından var olan bir gerçektir. Bu sistem dekorasyon ve tasarım alanlarındaki yenilikleri birebir takip etmeyi gerektiren, gelişmeleri ayrıntısıyla incelenmesi mecbur kılınan bir detaydır. Burada amaç sadece kişisel talepleri karşılamak değil ülke adına da bu projelerde isim yapabilmektir.

 

Pin It on Pinterest

Share This