Gergi tavan görselleri sınırsız çözümler ile karşımıza çıkmaktadır. Gergi tavan uygulamaları üç yöntem başlığı altında gerçekleşmektedir. Bunları ifade edecek olursak: transparan görünümlü gergi tavan uygulaması, gergi tavan kumaşına  seçilen görselin baskı yapılması ile gerçekleşen UV baskı, ve lake olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gergi tavan uygulama yöntemlerinden hangisinin seçileceği gergi tavanda uygulamasının ne tür bir mekanda yapılmak istendiğine, bu mekanda gergi tavan aracılığı ile nasıl bir görsel etki yaratılmak  istendiğine göre değişmektedir. Örneğin gergi tavan uygulamasını kapalı havuz alanlarında yaptırmak istediğinizde görsel olarak gökyüzü ve yıldız desenli gergi tavan uygulamaları mekana derinlik katmaktadır.

Bunun gibi mekanın eksik taraflarını kapatacak, mekanı vurgulayacak ,mekanda doğru bir etki yaratacak gergi tavan uygulaması görselleri seçildiği takdirde; kişi estetik ve şık bir mekan sahibi olacaktır. Gergi tavan uygulamasında seçilecek görseller 3 boyut etkisi yaratan görsellerden seçilerek mekanda farklı bir etki yaratılabilir veya kişi mekan için özel bir çizim yaptırıp bunu gergi tavan uygulaması üzerine baskı yaptırtabilir. Bu gibi kişiye özel çözümler sunabilen gergi tavan uygulaması mekanları benzersiz ve eşine rastlanılmayan mekanlar haline getiren küçük bir dokunuş olduğu için sıkça rağbet görmektedir.

Yaşam Alanlarında  En Pratik Ve Doğru Yoldan Şıklık Yaratmanın Yöntemi

Gergi tavan görselleri uygulaması oldukça pratiktir. Kişi alanında uzman ve deneyimli bir firmayla çalıştığı takdirde gergi tavan uygulaması oldukça pratik olarak gerçekleşecektir. Gergi tavan uygulamasında kullanılacak olan kumaşın özellikleri de önemli bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Gergi tavan uygulamasında kullanılacak kumaşın anti bakteriyel özellikte olması, mekanın sağlık açısından doğru bir atmosfer yarattığını göstermektedir. Bunun yanında gergi tavanda kullanılacak kumaşın kir ve toza karşı dirençli olması ve elektriklenmeye karşı geliştirilmiş bir kumaş olması, mekanın sağlıklı ve yaşam koşulları elverişli hale getirilmiş bir mekan olmasını sağlamaktadır.

Yani bu örnekte de görüldüğü gibi gergi tavan uygulaması aslında sadece pratik yolla mekanı şıklık katmakla kalmaz, o mekanı insanların psikolojik ve fizyolojik açıdan daha rahat yaşayabilecekleri bir mekan haline getirmeye de neden olur. Bu nedenle gergi tavan uygulamaları iç mekan uygulama yöntemlerinde oldukça önemli bir yer arz etmektedir. Gergi tavan uygulamaları yapılırken bu nedenle kumaş seçimine oldukça dikkat edilmelidir.

Gergi Tavan Uygulamaları İle Toplumsal Alanlarda Estetik Ve Doğru Çözümler

Gergi tavan görselleri neredeyse hemen hemen her mekanda kullanılan bir teknik yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastanelerde, konferans salonlarında, okullarda, üniversitelerde, alışveriş merkezlerinde, otellerde, çeşitli ofislerde gergi tavan uygulamalarına sık sık rastlamaktayız. Özel tasarım mekanlarda da tasarımcılar gergi tavan uygulamalarına başvurmaktadır. Böylece mekanla bütünleşen, mekana anlam katan, kendine has çizgileri olan gergi tavan uygulamaları gerçekleşmektedir.Gergi tavan uygulamaları iç mimari hizmetler arasında en çok rağbet gören uygulamalar arasında başı çekmektedir. Bunun yanı sıra gergi tavan uygulamaları uzun ömürlü ile de dikkat çekmektedir.

Alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirildiği takdirde gergi tavan uygulaması ömürlüktür. Fakat tam tersine uygulama için doğru ekip seçilmezse gergi tavan uygulamasında problemler ile karşılaşılmaktadır. Hatta ortaya çıkan problemlerin düzeltilmesi için gergi tavan uygulaması tekrarlanabilmektedir Bu da ortaya büyük problemler çıkartabilmektedir. Bu nedenle kişi gergi tavan uygulaması yaptırmak istediğine karar verdiğinde alanında uzman, referanslara sahip ve işini ehli uygulamacılar ile çalışmalıdır. Böylece başarılı, mekana değer katan, estetik ve doğru çözümler sunan gergi tavan uygulaması gerçekleştirilmiş olur.

Gergi Tavan Uygulamasında Profesyonel Ekip Ve Çalışmanın Önemi

Gergi tavan görselleri doğru seçildiği takdirde gergi tavan uygulamasının başarılı olması kaçınılmazdır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken husus gergi tavan uygulamasını gerçekleştirmek isteyen kişinin çalışacağı ekibi doğru seçmesinin önemlidir. Gergi tavan uygulaması alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirildiğinde mekana anlam katmakta, mekanı estetik göstermektedir. Gergi tavan uygulamasının ne nedenle istendiğine doğru bir şekilde cevap verildiği takdirde gergi tavanın hangi yöntemle gerçekleştirileceğine karar verilir. Örneğin eskimiş ve kusurları olan mekanlarda ortaya çıkan ve mekanı rahatsız edecek duruma sokan bu kusurları kapatmak için gergi tavan uygulaması sık sık tercih edilmektedir. Gergi tavan uygulaması yöntemi ile mekanda zafiyet yaratan bu  çirkin görüntüler ortadan kaldırılmaktadır.

Mekanlarınızda Zamansız Bir Şıklık Mı Yaratmak İstiyorsunuz?

Gergi tavan görselleri mekanları estetik ve şık hale getirmenin en kolay ve zahmetsiz yoludur. Gergi tavan uygulaması, tavan havuzlarında gerçekleştirilebileceği gibi, duvarlarda gergi tavan görseli kullanılmak isteniyor ise, duvarda yaratılacak olan alçıpan havuz yardımıyla düşey düzlemde de gergi tavan uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin düşey düzlemde gerçekleşen bu gergi tavan uygulaması ofislerde ve makam odalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Makam odalarında makam masasının arka fonunda firma logoları, markanın öne çıkan görselleri veya portre resimleri sıklıkla uygulanabilmektedir. Firmamızla iletişime geçtiğiniz takdirde eğer nerede gergi tavan uygulaması gerçekleştirmek istiyorsanız, burada ölçü ve keşif yapılarak size süreç hakkında bilgi verilecek ve her adımdan haberdar olmanız sağlanacaktır. Bu sayede gergi tavan uygulaması doğru bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Gergi Tavan Görselleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gergi tavan görselleri günümüzde sınırsız bir seçim havuzundan elde edilebilmektedir. Kişi transparan gergi tavan veya lake gergi tavan uygulamalarından birini tercih etmek istemediğine kesin bir şekilde karar verdiyse UV baskı gergi tavan uygulaması görselleri arasından seçim yapmak durumundadır. Burada ise sınırsız bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamızla iletişime geçerek katalogumuzdan daha önceki uygulamalarımızda gerçekleştirmiş olduğumuz baskılar arasından görsel seçim yapabileceğiniz gibi, kendi dilediğiniz çizim veya resmi gergi tavan üzerine baskısının yapılmasını da tercih edebilirsiniz.

Bunun yanında eğer kişi transparan gergi tavan uygulaması tercih ederse bu konuda yapmış olduğumuz başarılı uygulamaları inceleyerek fikir sahibi olabilir. Böylelikle kafasında nasıl bir uygulama gerçekleştirmek istediğine dair bir fikir oluşacak ve bizimle doğru bir bilgi alışverişinde bulunacaktır. Yine bunun gibi lake gergi tavan uygulamaları da oldukça sıkça tercih edilen uygulamalarımız arasında yer almaktadır. Genellikle su ile teması olan ıslak hacimlerde gergi tavan uygulaması olarak lake gergi tavan uygulamasının gerçekleştirilmesi sağlık ve güvenlik açısından doğru bir karardır. Bu nedenle eğer banyo, havuz gibi mekanlarda gergi tavan uygulaması gerçekleştirilmek isteniyorsa müşterimiz ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak mekanda en doğru gergi tavan uygulamasının hangisi olduğuna karar verip işlemi gerçekleştirmekteyiz. Burada önemli olan nokta mekandaki nem oranıdır.

Örneğin konutlardaki ıslak hacimlerde genellikle lake gergi tavan uygulaması gerçekleştirilir. Çünkü mekan basık olduğu için nem oranı yüksektir. Bunun yanında havuz, hamam, SPA  gibi mekanlarda mekanın tavan yüksekliği fazla olduğu ve dolayısıyla mekan nem oranı düşük olduğu için transparan gergi tavan ve UV baskı gergi tavan uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir.

Bu gibi konularda yılların verdiği uzmanlıkla deneyimini yoğurmuş firmamızla iletişime geçip gergi tavan uygulaması yaptırmak istediğiniz mekan için en doğru kararı verebilirsiniz. Uzman elemanlarımız tarafından mekanında yapılacak keşif sonrasında sizinle bilgi alışverişinde bulunacak ve mekan için en doğru karar verilecektir.