Gergi tavan uygulaması, İstanbul gibi mega kent evlerinde son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen bir sistem haline gelmiştir. Bilinen bir gerçek ki, ev tavanlarından genelde yaşanan ısı ve ses gibi sorunlar çok fazla sıkıntı yaratır. Mesela duvarlar o kadar ince yapılır ki, komşu sesi adeta yanınızda gibidir. Bazı durumlar olur ki, ufacık bir ses bile rahatsız edici boyutlara dönüşür. İşte bu noktada gergi tavanlar ses ve gürültünün emilim gücünün son derece yüksek olduğu bir çözüm haline gelmiştir. Bu özelliğinin yanı sıra sudan etkilenmemesi, nem tutmaması, temizleme açısından son derece pratik olması, ışıklandırması sebebi ile ortama hoş bir hava yaratması, hijyenik olması, herhangi bir çatlama ya da kırılma gibi durumlara maruz kalmaması, gerektiğinde sökülüp tekrar montaj yapılabilmesi gibi özellikleri ile son derece çekici bir hal almaya başlamıştır.

Gergi Tavan Fiyatları

Gergi tavanlar hem kaliteli hem de son derece dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir. İstenilen renge göre şekillenebilen fonksiyonel ürünler olduğundan nerdeyse tüm tavanlar için uygun olmaktadır. Gergi tavan fiyatları, istenilen dekoratif model ve ölçü doğrultusunda değişiklik gösteren bir aralıkta olup, yıllara meydan okuyan kullanımıyla aslında son derece ekonomik bir seçim olacaktır.

Artık o kadar teknoloji içerisinde bir kayboluş halindeyiz ki; hızlı bir değişim süreci her alanda insanların yanı başındadır. İnsanın en özeli olan yaşam alanları da bu farklılıktan nasibini alan bölgelerdir. Aslında bu durumdan kimsenin şikayet ettiği düşünülemez, zira herkes için farklı tasarımlar, minik dokunuşlar, değişimler yaşamda yeni pencereler açılmasında etkilidir. İşte bu yeni pencerelerden biri olan Barissol gergi tavan geniş ürün yelpazesi ile farklılık yaratmada üstündür. Boya, tamir ve bakım istememesi de ekstra özellikleridir. Rutubet, dökülme, kirlenme gibi durumlarında yaşanmaması eklenince dört dörtlük ifadesi yakışan bir terim haline gelmektedir. Tavanların zenginleşmeye, farklı görünmeye , bu farklılığı hissettirmeye ihtiyacı vardır. Son yıllarda artan popüler durumu ile hem şıklıkta hem de tasarımda tercihler arasında olması da yakışmaktadır.

Transparan Gergi Tavan Uygulaması

Transparan gergi tavan özellikle villa, otel ve avm’lerde dekoratif amacın bir tık üzerinde izlenim yaratmak için tasarlanan seçimlerdir. Bu seçimle aynı zamanda ışık ta alana homojen bir şekilde yayılım göstererek mekanın her yerinin aynı ölçüde aydınlatılmasında etkili olur. Kullanılan özel ledler sayesinde de enerji tasarrufu sağlanır. Aydınlatma olarak genelde beyaz ve krem modelleri tercih edilir ki, ortamda farklı bir nüans elde edilebilsin. Renk değiştiren aydınlatma sistemleri de zaten dekoratif olan gergi tavana ikinci bir dekoratif hava yüklenmiş olur.

Gergi Tavan da Sağlık ve Hijyen

Gergi tavanın en önemli özelliği içeriğinde sağlığa zararlı bir madde barınmamasıdır. Aksine antibakteriyel özellik taşıdığından çocuk odalarında bile kullanımında bir sorun teşkil etmez. Bakteri barınmasında engeldir, toz tutmaz. Bu özellikleri ile de hastaneler ve sağlık sektörüne ait her mekanda da rahatlıkla kullanılabilir.

3D Formunda Gergi Tavanlar

3D formunda gergi tavan sistemi ; esnek yapısı itibariyle her forma ayak uydurabilen halidir. 3D boyutlu olanları zaten farklılık yaratan bu sisteme ek olarak çok daha özel bir görünüm sağlatır. Özellikle ışıklı doku kumaşları ile kullanım yapılarak uygulandığında fark inanılmazdır.

Gergi Tavan Nasıl Yapılır?

Gergi tavan uygulaması içerisinde kullanılacak tüm malzemeler önem taşır. Gergi tavanı uygulamadan önce profiller duvar ya da tavana monte edilmesinden sonra ki, bu aşama öncesinde tavanın temiz ve tadilata ihtiyacı olmaması gereklidir. Ardından gergi tavan kumaşı profesyonel eller tarafından dikkatlice alana uygulanır. Bu sistem uygulamasında kumaşın ve profillerin ne kadar kaliteli olmasından yana önem teşkil etse de aynı önem montaj için de geçerlidir. Gergi tavan uygulama alanları olarak hemen her alan ya da yaşam alanı kullanımında sorun teşkil etmediği kanıtlanmış bir gerçektir.

Gergi tavan uygulaması eve hem hoş bir görüntü sağlar hem de hijyenikliği artı dekoratif bir aydınlatma özelliği ile de modern bir hava yaratılmasında yardımcı olur. Bar ve restoran gibi alanlardaki kullanımlarda hem aydınlatma hem dekoratiflik olarak yine farklılık kazandırır. Genelde kapalı yüzme havuzlarında sıkça görülen gergi tavan uygulamaları sayesinde alanda hem hijyenik hem de görsellik olmaması içten bile değildir. Alışveriş merkezlerinin ise olmazsa olmaz parçası haline gelmiştir. Alışveriş merkezi denildiğinde içeri ilk girildiği anda bir baş döndürücü özellik olması her zaman için aranılan niteliktir. İşte bu detay gergi tavanla ilk birkaç dakikada kolaylıkla sağlanır.

Firmamız her zaman müşterilerinin talepleri ve istekleri doğrultusunda modern ve yaratıcı tasarımlar sunarak mekana yenilikler kazandırmanın farkını yaşatanlardandır. Kalite ve montajda her zaman titizlik ön planda olup işçilik kalitesini deyim yerindeyse konuşturan, müşteri memnuniyetinden asla ödün vermeyen misyonuyla İstanbul ve ilçelerinde firma vizyonunu oturtmuştur. Gergi tavan uygulaması hem dekorasyonda hem de dekoratif alanlar yaratmada farklı bir hizmet vermenin ayrıcalığı altında size yardımcı oluyoruz.

Artık tavan dekorasyonu denildiğinde özel alanlar olsun, yaşam alanları olsun çeşitliliği ile değişiklik yaratmanın farkındalığına varmanın, bulunulan ortamı farklı bir akustik havaya büründürmenin yegane adının gergi tavan uygulaması olduğunun bilincinde olunmaktadır.

Pin It on Pinterest

Share This