Gergi tavan görselleri gerek görüntüsü gerek ise yapım kolaylığı ile son dönemlerin en sık kullanılan dekor ürünlerinden biridir. Gergi tavan görselleri seçenek olarak oldukça fazladır. Yapım aşamasında dekorun özelliğine, dekor seçeneğine göre belirlenen gergi tavan görseli tercih edilebilmektedir. Gergi tavan özelliği bakımından oldukça pratik olan bir yapım aşamasına sahiptir. Bu nedenle kısa süreli bir dekor aşamasından sonra kullanılabilmektedir. Seçenek olarak çiçek desenli, gökyüzü desenli, doğa desenli ya da deniz, su görselleri gibi sayısız seçenek avantajları ile tasarımı yapılabilmektedir. Gergi tavanlar yapım kolaylığı ve kullanım kolaylığı nedeni ile de sıkça tercih edilen dekor ürünlerindendir.

Özellikle nem tutmayan ve kirlendiğinde son derece kolay temizlenebilen özelliği nedeni ile daha çok tercih edilmektedir. Gergi tavan görselleri üç boyutlu, klasik, düz renk tasarım gibi pek çok özelliğe sahiptir. Yağım aşamasından önce dekorun yapılacağı yer için seçim yapıldıktan sonra çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tasarımı yapılarak kullanılabilen avantajlara sahiptir. Gergi tavan görselleri artık günümüzde hemen hemen pek çok mekanın tavan ya da dekor oluşturulabilecek zeminlerinde kullanılmaktadır.

Gergi Tavan Görselleri Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Gergi tavan yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken detaylar özellikle çalışmanın yapılacağı alana göre belirlenmelidir. Gergi tavan görselleri seçildikten sonra montajın yapılacağı yere göre çalışma yapılmalıdır. Seçim yaparken dekorun yapılacağı alanın genişliği ve tasarımın yapılacağı malzeme özellikleri de dikkate alınmalıdır. Önceden yapılan hesaplamalar gergi tavan dekoru çalışmasında son derece kolaylık sağlayacak unsurlardan biri olacaktır. Gergi tavan görselleri bir otel için yapılacaksa, o mekanın özelliklerine uygun bir şekilde hazırlık yapılmalıdır. Görsel seçimi yapılırken de otelin hangi bölümünde tasarımın yapılacağı ve otelin yapısı ve iç dekoru ile uyumlu olması da dikkate alınmalıdır.

Gergi Tavan Görselleri Montajı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gergi tavan görselleri montajı son derece kolay yapılan çalışmalardan biridir. Çok kısa bir süre içerisinde ısıtma işlemi ile yapılan çalışma hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir. Bunun yanı sıra yapım aşamasından hemen sonra temizlenerek kullanılabilme özelliğine sahiptir. Montaj öncesinde tasarımın yapılacağı zemin temizlendikten sonra gergi tavan görselleri konusunda seçim yapılabilmektedir. Seçimi yapılan gergi tavan modeli uzman bir kişinin çalışması ile çok kısa bir sürede montajlaşmaktadır. Gergi tavan görselleri tavan yapımında kullanılabildiği gibi pek çok zemin üzerinde de üç boyutlu olarak değerlendirilebilmektedir. Özellikle gergi tavan yapımı aşamasında milimetrik hesaplamaların yapılması ve görselin ısıtma işlemi sırasında formunun bozulmamasına dikkat edilmelidir. Özellikle bir fan aparatı ile ısıtılarak yapılan tavan montajında alttan verilen ısının ayarlanması oldukça önemli bir detaydır.

Gergi Tavan Görselleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Gergi tavan son yılların en sık tercih edilen tasarımlarından biridir. Hem yapım aşamasındaki kolaylığı hem de uzun süreli kullanımı nedeni ile tercih edilen çalışmalardan biridir. Gergi tavan görselleri tavan dekorunda daha sık kullanılsa da günümüzde pek çok zemin üzerinde de kullanımı tercih edilmektedir. Özellikle mekan dekorasyonlarında tercih edilen gergi tavanlar artık hemen hemen pek çok yerde uygulanmaktadır. Okullarda da son dönemlerin sıkça kullanılan dekorlarından biri olan gergi tavan görselleri hamamların dekorasyonlarında da sıkça tercih edilmektedir. Bir diğer kullanım alanları ise hastaneler olan gergi tavanlar pek çok ortamda estetik bir görünüm sağlaması ve en önemlisi de hijyenik bir yapıda olması nedeni ile kullanılmaktadır.

Mağaza tasarımlarında da sıkça kullanılan gergi tavanlar görünüm olarak son derece şık ve bir o kadar zengin bir dekorasyon özelliği sağlamaktadır. Gergi tavanlar pek çok farklı görseli ile çalışması yapıldığı alanda oldukça estetik bir görünüm yaratması nedeni ile tercih edilmektedir. Tercih edilmesindeki nedenlerden biri estetik görünüm açısından olsa da temizlemesi kolay, nemden etkilenmeyen bir malzeme kalitesi ile de doğru orantılıdır. Bu ve bunun gibi pek çok özelliği ile tercih edilme oranı oldukça fazla olan dekor ürünlerinden biridir. Gergi tavan görselleri hemen hemen pek çok mekan içerisinde ve dış cephelerde de kullanımı yapılan dekor seçeneklerinden biridir.

Gergi Tavan Görselleri Özellikleri Nelerdir?

Gergi tavan kullanımı açısından son derece kolaydır. Nemden ısıdan ve ışıktan etkilenmeyen ve formunu yıllarca koruyabilen özelliklere sahiptir. Gergi tavan montajı yapıldıktan sonra yeniden boyama ya da her hangi bir onarım işlemi gerekmeyecektir. Özellikle dekoru yapıldıktan sonra üzerine aydınlatma sistemleri ya da farklı dekoratif tasarım uygulamaları yapılabilmektedir. Özellikle temizleme aşamasında su ve ya temizleme ürünlerinden etkilenerek aşınma veya solma gibi olumsuzluklar yaratmayacaktır. Gergi tavanlarda tasarım ve dekor çalışması yapıldıktan sonra aydınlatma ve ışıklandırma yapılmasında bir sorun yaşanmamaktadır.

Gergi tavan görselleri kullanımı açısından oldukça dayanıklıdır. Özellikle taşınma işleminde sonra sökülebilir ve farklı bir mekana yeniden uygulaması yapılabilir bir özelliktedir. Uzun süreli kullanım kalitesi de gergi tavan ürünlerinin sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Dekoratif açıdan son derece güzel bir görünüm özelliğine sahip olduğu için hemen hemen her ortam için tercih edilebilme özelliği söz konusudur. Okul, ev, otel, müze, konferans salonları, sinema, yüzme havuzları gibi pek çok yerde uygulaması yapılmaktadır. Özellikle kolay kullanımı ve bir o kadar şık bir görünüm yaratması nedeni ile gergi tavan yapımı tercih edilmektedir.

Gergi Tavan Görselleri Ve Yapım Özellikleri Nelerdir?

Gergi tavanın özellikle son yıllarda tercih edilme nedenleri arasında son derece kolay yapılabilir bir özelliğe sahip olmasıdır. Gergi tavan ilk olarak dekorun yapılacağı zemin üzerinde ölçü alınarak başlanmaktadır. Zemine nasıl bir şekil verilecekse o bölüm alçı ya da benzeri malzemeler ile şekillendirilmektedir. Daha sonra montajın yapılabilmesi için o bölgede aparatların yerleşmesi için zemin hazırlığı yapılmaktadır. Bu süreç tamamlandıktan sonra yine milimetrik hesaplamalar ile ayarlamalar yapılmaktadır. Özel bir fan sistemi ile gergi tavan ısıtılma işlemi ile zemin üzerine montajlaşmaktadır. Montaj yapım esnasında da alttan yine fanlar sayesinde ısı verilmeye devam edilmektedir. Böylece gergi tavan daha kolay forma girecek ve daha sağlıklı bir şekilde montaj işlemi gerçekleşecektir.

Gergi tavan görselleri sade renk özelliğinden oluştuğu gibi, desenli ve geometrik şekillerden de tercih edilebilmektedir. Gergi tavan yapım aşamasında uzman bir ekibin işi gerçekleştirmesi önemlidir. Çünkü yapılacak olan zemin üzerinde gergi tavan görsellerinin kusursuz bir montaj tekniği ile görünmesi önemlidir. Bu nedenle gergi tavan yapımı ve montajı her ne kadar kolay olsa da alanında uzman kişilerin tavan montajı işini yapması gerekiyor. Gergi tavan yapım aşaması yapımı kadar, sökme işlemi de önemlidir. Gergi tavan sökme işlemi sonrasında da kullanılabilen bir forma sahip olduğu için son derece avantajlıdır. Diğer klasik tavan özelliklerinden daha avantajlı olan gergi tavanlar hem montaj aşamasında hem de söküm aşamasında da avantajlıdır. Özellikle sökümü yapılan gergi tavanlar tekrar kullanım özelliğine sahip olması nedeni ile çok özellikli bir yapıya sahip ürünlerdir. Hem estetik görünümü hem de hijyenik olması nedeni ile en sık tercih edilen dekor ürünlerindendir.

Bir diğer önemli detay ise gergi tavanların sağlık açısından güvenilir bir malzemeden üretiliyor olmasıdır. Kullanım süresi de yaklaşık olarak on beş yıl gibi bir zaman diliminden oluşan gergi tavanlar dekoratif olarak son yılların en önemli detayları arasında yer alıyor. Gergi tavanlar hem kullanım kolaylığı, hem temizleme özellikleri, hem de gergi tavan görselleri çeşitliliği ile en sık tercih edilme oranına sahiptir. Özellikle hastane ortamlarında iç açıcı bir görünüm oluşturması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Otel ya da restoran gibi işletmelerde de uygulaması yapılan bu ürünler müşteriler tarafından son derece beğenilen yapılar arasında yer alıyor. Özellikle toplantı salonlarında tercih edilen gergi tavanlar atmosfere oldukça özel ve olumlu bir anlam katıyor.  Gergi tavan görselleri uygulanacak yer ve özelliklerine göre tercih edildiğine daha anlamlı bir görünüm olarak tasarlanmış oluyor.