Gergi tavan görselleri günümüzde sınırsız sayıda olarak karşımıza çıkmaktadır. Gergi tavan modelleri ise genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle gergi tavanın teknik olarak hangi yöntemle uygulanacağı daha sonra ise gergi tavan uygulamasında hangi görsel baskının uygulanacağı gergi tavan modelleri çeşitlenmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi öncelikle gergi tavan uygulamasının hangi teknik yöntemle gerçekleştirileceğine, gerçekleştirilmesini istediğine karar vermelidir.

Daha sonra gergi tavan uygulamasının gerçekleştirilmesini istediği alan eğer teknik olarak seçtiği yöntemin uygulanma sürecine uygunsa gergi tavan uygulaması gerçekleştirilir. Fakat aksi durum gerçekleşirse yani kişinin seçtiği teknik yöntem gergi tavanın uygulanacağı mekan için elverişli değil ise mekan seçilen teknik gergi tavan uygulamasına elverişli hale getirilir. Bu duruma örnek vermek gerekir ise; örneğin kişi gergi tavan uygulamasının havuz yöntemi ile gerçekleşmesini istiyor fakat gergi tavanın uygulanacağı mekanda tavan havuzu mevcut değil ise, alçıpan uygulamasından önce mekana alçıpan havuz yapılır. Böylelikle mekan gergi tavan uygulamasının gerçekleşeceği yönteme uygun hale gelir ve daha sonra gergi tavan uygulaması gerçekleştirilir. Bunun gibi durumlarda, uygulayıcı ve gergi tavan yöntemi talebinde bulunan birey, uygulama öncesinde açık ve net bir şekilde bu konu hakkında bilgi alışverişinde bulunmalı ve en doğru kararı vermelidir.

Gergi Tavan Uygulama Detayları Nelerdir?

Gergi tavan görselleri hakkında kişi fikir sahibi olup gergi tavan görselleri arasında yaptırmak istediği en doğru ürünü seçtikten sonra sıra gergi tavan uygulamasına gelmektedir. Bu süreçte gergi tavan uygulaması gerçekleştirilmesini isteyen bireye düşen gergi tavan uygulamasını en doğru şekilde gerçekleştirecek olan ekibi bulmaktır. Gergi tavan uygulamasını en doğru şekilde gerçekleştirecek usta ellere karar verildikten sonra aslında gergi tavan için olan uygulama detayları önemini kaybetmektedir. Çünkü işini bilen kişi uygulama detaylarını en doğru ve en hızlı şekilde yerine getirerek gergi tavan işlemini gerçekleştirecektir.

Böylece süreç en hızlı şekilde işleyecek ve kişi en doğru yoldan sonuca ulaşacaktır. Yine de gergi tavan uygulama detaylarından kısaca bahsedecek olursak; örneğin gergi tavan alçıpan havuz içerisine yerleştirilecek diyelim. Öncelikle gergi tavan altına yerleştirilecek LED’ler belirli bir ızgara sistemine göre yerleştirilerek montajı tamamlanır. Daha sonra alçıpan havuz içine gergi tavan bezinin sıkıştırılacağı profiller monte edilir. Profil montajı tamamlandıktan sonra artık gergi tavan bezi profiller yardımı ile gerilerek ve ısı yardımıyla tavana montajlanır ve gergi tavan uygulaması sonlanır.

Gergi Tavan İşlemi Nasıl Gerçekleşir? Gergi Tavan İşlemi Sırasında Hangi Süreçler Uygulanır?
Gergi tavan görselleri günümüzde oldukça çeşitlidir. Standart gergi tavan görselleri ortaya koyulan talep ve ihtiyaçlarına göre standardın dışına da çıkabilmektedir. Burada önemli olan kişinin talep ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz edip, gergi tavan uygulanacak mekanın en sağlıklı hale gelebilmesini sağlamaktır. Süreçte kişinin gergi tavan uygulamasını gerçekleştirmek için müracaat ettiği firma çok önemli rol oynamaktadır. Kişinin talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz edip en kısa sürede sonuca ulaşmasını sağlamak elzem bir durumdur. Kişinin bağlantıya geçtiği firma bu konularda doğru hareket etmek zorundadır. Yani aslında gergi tavan uygulamasına karar vermiş olan kişi bu uygulamayı gerçekleştirmek için en usta da doğru ellerle bağlantıya geçmelidir. Aslında gergi tavan uygulamasının en önemli aşaması budur.

Doğru firmayla iletişime geçildiği takdirde,nen doğru uygulayıcı bulunduğu takdirde gergi tavan uygulaması en kısa ve en etkili şekilde gerçekleşecektir. Yani birey gergi tavan uygulaması gerçekleştirilmesine karar verdiğinde bu konuda etraflıca bir araştırma yaparak alanında uzman kimseler ile çalışmalıdır. Aksi takdirde doğru ellerde çok güzel süreçler doğuracak bu teknik uygulama, kişi için can sıkıcı ve hatta uygulamanın yapıldığı mekana zarar veren durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Kişi bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bu süreçte en doğru kararı vermelidir. En doğru karar verdiği takdirde hiçbir problem yaşamadan gergi tavan uygulaması gerçekleştirilecektir. Bu gibi durumlarda çalışılmaya karar verilen firmanın daha önceki işleri referans olarak alınıp sağlıklı ve doğru bir karar verilebilir. Böylece yanlış kararlar verildiğinde içinden çıkılmaz bir hal alabilecek olan bu uygulama en doğru ve en düzenli şekilde işleyerek sonuca ulaşacaktır.

Gergi Tavanlar Aracılığı İle Yaşayan, Dekoratif Ve Şık Mekanlar Yaratmak Mümkün

Gergi tavan görselleri mekana oldukça ayrı bir atmosfer katmaktadır. Örneğin, gergi tavan modeli bir çocuk odasına uygulanacak ise, gökyüzü deseninle bir gergi tavan seçilerek mekanın atmosferin oldukça etkileyici bir hale getirilebilir. Bunun gibi yine çocuk odasında gece yıldızlarla bezeli bir görüntü seçimi oldukça etkili sonuçlar doğurabilmektedir. Böylece çocuk odaları çocukların yalnızca gece uyumak için gittiği sıkıcı mekanlardan, çocukların vakit geçirmek için sabırsızlandığı eğlenceli mekanlara dönüşebilmektedir. Yani gergi tavan modelleri ile mekana sayısız özellik katmak mümkündür. Burada asıl önemli olan hangi mekanda nasıl bir etki yaratılmak istendiğidir. Bu hususta en doğru karar verildikten sonra uygulama oldukça iyi sonuçlar doğuracaktır. 

Mutfağınızın Her Zamanki Görüntüsünden Sıkıldınız Mı?

 Gergi tavan görselleri mutfaklarda da sıkça kullanılan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğru bir şekilde uygulanmış gergi tavan görseli, mutfağa oldukça etkileyici bir görüntü katmaktadır. Bu nedenle mutfağın dekorasyonuna en uygun yöntemle gergi tavan uygulaması gerçekleştirilmelidir. Böylece mutfakta estetik bir bütünlük sağlanmış olur. Mutfaklar için gergi tavan oldukça etkileyici bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gergi tavan görseli doğru seçildiği takdirde ve gergi tavan uygulaması mekana en uygun olacak yöntemle gerçekleştirildiği takdirde gergi tavan mutfak için mutfağa ön plana çıkaran, vurgulayan, destekleyen bir unsur haline gelmektedir. Böylece mutfak kullanıcı için daha cazip ve ilgi çekici hale gelmektedir. Yani toparlayacak olursak mutfak mekanı için gergi tavan uygulaması oldukça başarılı sonuçlar doğurabilmektedir. Örneğin; dar mutfaklarda mekanın daha büyük gösterecek gergi tavan görsel uygulaması mutfağa daha yaşanabilir hale getirecektir. Açık tonlarda seçilecek bir gergi tavan uygulaması ile bar mutfak alanı daha havadar ve baktık görüntüsünden Kurtulmuş haline gelecektir. Bunun gibi yöntemlerle mekan doğru şekilde analiz edildiği takdirde gergi tavan uygulaması mekanı ön plana çıkaran, kusurlarını saklayan, mekanın görüntüsünü güçlendiren bir unsur haline gelecektir.

Az Maliyetle Evinize Yepyeni Bir Görüntü Mü Vermek İstiyorsunuz?

Gergi tavan görselleri uygulama sonucunda elde edilen etkileyici görüntü ile karşılaştırıldığında oldukça düşük maliyetlere mal olmaktadır. Kişi gergi tavanın hangi mekana veya hangi mekanlara uygulanacağına karar verdikten sonra firmamızla iletişime geçerek bize dilek istek ve taleplerini iletmeli, daha sonra uzmanlarımızla bilgi alışverişinde bulunarak kendisi için en uygun gergi tavan uygulama yöntem ve görseline karar vermenize yardımcı olmalıdır. Bu raddeden sonra süreç oldukça kolay işleyecektir. İşinin ehli ustalarımız, kişinin gergi tavan uygulamasının gerçekleştirilmesini istediği mekanda en hızlı ve en doğru şekilde gergi tavan uygulamasına gerçekleştirerek kişiyi en kısa sürede değişmiş mekanına kavuşturacaktır. Tüm gergi tavan modellerini firmamızdan görüp beğenerek evinize ve iş yerlerinize uygun fiyatlara uygulayabilirsiniz. Ev dekoruna uygun modelleri seçerek evinizin tarzını değiştirin.